Almanya Vizesi Almak İçin Gereken Şartlar

Ülkemizden çeşitli sebeplerden dolayı Almanya’ya gitmek isteyen vatandaşların vize alım sürecinden geçmeleri gerekmektedir. Turistik, iş seyahati, ya da eğitim amaçlı olarak Almanya’ya seyahat edecek olan vatandaşlar öncelikle alman konsolosluğuna başvurmaları gerekmektedir. Alman konsolosluğuna başvuru esnasında istenilen bazı evraklar bulunur. Bireysel ya da kurumsal olarak değişebilecek olan başvuru evrakları tamamlandıktan sonra konsolosluğa ibraz edilip başvurunun tamamlanması gerekmektedir. Konsolosluktan verilecek olan randevu saatine göre vize işlemleri başvuru görüşmesine gidilir.

Vize İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Başvurduktan sonra en az 15 gün içerisinde vize al ile ilgili sonuç bildirilecektir. Seyahatler yapılmadan öncesinde 15 ile 20 gün kadar önceden başvuruda bulunmak bir sıkıntı yaşanmaması açısından önemlidir. Seyahatler esnasında dini bayramların ve Almanya’nın bayram olarak gördüğü paskalya ve Noel bayramlarının göz önünde bulundurularak başvuruların yapılması gerekmektedir. Almanya vizesi, Fransa vizesi, Hollanda vizesi, Amerika vizesi, Kanada vizesi, İngiltere vizesi işlemleri için bazı ortak evraklar olduğu gibi konsolosluk tarafından gidiş amacına ve meslek gruplarına göre ilave evraklarda istenmektedir. Başvuruda kullanılan bütün evrakların güncel olması önemlidir. Türk vatandaşları için vize başvurusunda istenilen evraklar diğer vize işlemlerinde ortak olarak bilinen altı aşamadan oluşmaktadır.

Vize Alım Sürecini Hızlandıran Evraklar Nelerdir?

Öncelikle vizenin bitiş tarihinden sonrasında geçerli olmak üzere en az üç ay kullanma tarihin olması gerekmektedir. Ayrıca pasaportun yırtık veya yıpranmamış, bununla birlikte on yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Vize işlemleri için iki adet boş sayfasının olması yeterli olacaktır.Konsolosluk online sitesi üzerinden alınmış olunan başvuru formunun eksiksiz bir şekilde başvuru sahibi tarafından doldurulmuş ve ıslak olarak imzalanmış olması gerekmektedir. Şayet başvuru bizzat yapılmayacak ise mutlaka ıslak imzalı vekalet formunu bulunması gerekmektedir. Son altı ay içerisinde çekilmiş olan 35*45 mm ebatlarında ve yüzün tam olarak gözüktüğü biyometrik iki adet resim gereklidir. Uluslararası kanalda geçerli olacak 30.000 Euro’luk seyahat sağlık sigortasını mutlaka başvuru evrakların içerisinde bulunması gerekmektedir.Vize alımı esnasında başvuru merkezlerinden ödemelerinin gerçekleştirebileceği vize harç makbuzlarının belgelerin içerisinde fotokopilerin eklenmesi gerekmektedir. Yapılacak olan seyahatte kullanacak seyahat aracı ile ilgili bilet ve otel konaklama rezervasyon bilgilerinin olduğu seyahat detaylarını içeren konfirmelerin de eklenmesi gerekmektedir. Bu evrakların dışında son üç aya ait olan kişinin kendi banka hesap dökümü, çalışıyor ise iş yerinden alacağı izin belgesi ve SGK hizmet dökümü, son üç aya ait maaş bodro örnekleri, tapu, araç ruhsatı gibi üzerinize kayıtlı demirbaşlarla ilgili kira gelir makbuzları ve ek hesap dökümleri gibi evraklarda istenebilmektedir.

En İyi Bozcaada Otelleri

Otel

Helvacıoğlu Butik Otel

Türk Mahallesi
Pansiyon Tipi Otel Kahvaltı Dahil Kişi Başı Fiyatı 200 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Cenk Pansiyon

Rum Mahallesi
Pansiyon Tipi Pansiyon Kahvaltı Dahil Kişi Başı Fiyatı 200 TL Sezonu Yaz