Çanakkale Uçak Bileti

Çanakkale’ye Türkiye’nin pek çok şehrinden direkt veya bir aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. İstanbul ve Ankara’dan Çanakkale’ye direkt uçuş bulunmaktadır. İstanbul ile Çanakkale arası uçakla ortalama 45 dakika sürmektedir. Ankara ile Çanakkale arası ise uçakla ortalama 1 saat 15 dakika sürmektedir. Trabzon, Antalya, Gaziantep, İzmir ve Adana gibi büyükşehirlerden ise bir aktarma yaparak Çanakkale’ye ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Türk Hava Yolları, Onur Air ve Pegasus Çanakkale’ye sık uçuş seferi düzenlemektedir.

Bu sayede Bozcaada’ya çok daha rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Biletbak internet sitesinden uçak biletleriyle alakalı daha detaylı bilgi alabilirsiniz:
https://biletbak.com/canakkale-ucak-bileti

Çanakkale Havalimanı

Yolcu trafiği 2017 yılında 220 bin ziyaretçiye yaklaşmıştır. Çanakkale Havalimanı, Barbaros Mahallesi Şehit Gürol Caddesi üzerinde bulunmaktadır ve şehir merkezine uzaklığı 2,4 kilometredir. Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için ise iki vasıta mevcuttur.

Otobüs
ile Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ç8 otobüsleri Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine hizmet vermektedir. Ç8 otobüslerine Havalimanının giriş nizamiyesi karşısında bulunan duraktan binebilirsiniz. Ç8 otobüslerinin güzergahında Çanakkale’nin pek çok noktasına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ç8 otobüslerinin bilet fiyatı ise tam bilet 3,25 öğrenci bileti ise 2,10 liradır.

Taksi
ile Çanakkale Havalimanı’ndan şehrin birçok noktasına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İç ve Dış Hatlar terminallerinin yolcu çıkışı kapılarının önünde 24 saat hizmet veren taksileri bulabilirsiniz.

Çanakkale havalimanından Bozcaada’ya nasıl gidilir?

Çanakkale Otogarı: Havalimanından 5 km mesafede bulunan otogardan Otobüse veya Minibüse binerek Geyikli Feribot İskelesine Ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralayarak:
Çanakkale havalimanı çevresindeki araç kiralama şirketlerinden aracınızı kiralayabilir ve Geyikli Feribot İskelesine Ulaşabilirsiniz.

Geyikli Feribot İskelesi:
Feribota aracınızla veya yaya olarak binebilirsiniz. Daha önceden Gestaş internet sitesine girip randevu alırsanız sıra olduğu halde beklemek zorunda kalmazsınız. Aksi taktirde tatil günlerinde saatlerce sıra beklemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca dönüş içinde 1 gün önceden randevu alırsanız yine sıra beklememiş olursunuz. Yarım saatlik feribot yolculuğundan sonra iner inmez çok iyi hissedeceğinizden ve yolun yorgunluğunu hemen atacağınızdan şüphemiz yok.

En İyi Bozcaada Otelleri

Otel

Helvacıoğlu Butik Otel

Türk Mahallesi
Pansiyon Tipi Otel Kahvaltı Dahil Kişi Başı Fiyatı 200 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Cenk Pansiyon

Rum Mahallesi
Pansiyon Tipi Pansiyon Kahvaltı Dahil Kişi Başı Fiyatı 200 TL Sezonu Yaz