Turzz.com Açıldı!

Türkiye toprakları bakımından gezilecek en fazla turistik bölgelere sahip ülkelerden biridir. Batısından doğusuna birçok değişik mimari yapılar sahiller adalar kaplıcalar bulunur. Özellikle Osmanlı kalıntıları ve camileri yabancı turistler tarafından büyük ilgi görmektedir. Canlı kültürü, ünlü yemekleri ve uçsuz bucaksız tarihi, güneşe batmış Akdeniz’den heybetli dağlara ve kurak bozkırlara kadar muhteşem manzaraları başlı başına öne çıkarken, burada maceraya atılan herkesi büyüler.

Tatiliniz sırasında her yerin kendine özgü güzel bir karakteri olduğunu, diğer yerlerden farklı olduğunu ve dünyanın başka hiçbir yerinde olmayan güzelliklerin nadiren bulunduğunu görecek ve dokunacaksınız. Sadece eşsiz manzaraları kendi başınıza hissetmek ve görmek için seyahat etmeniz gerekiyor ve uygarlığın her gün rutininden çok özel bir mola verdiğiniz o birkaç günü asla unutmayacaksınız. Turzz.com amacı,  istediğiniz tatili sağlamaktır.

Harika kumsallarda rahatlayın, şnorkelle yüzerek, dalış yaparak ve balık tutarak denizin tadını çıkarın, dağlarda doğayı keşfedin veya daha fazla macera aktivitesi deneyin. (kite, tırmanma, mağara keşfi…)

Turzz.com bünyesinde bulunan acenteler geniş bir altyapıya sahiptir ve uluslararası turizm için neredeyse mükemmeldir. Titiz bir planlama, ekibimizin müşterilerin keyifli bir tatil geçirmelerini sağlamak ve onları gelecekte tekrar gelmeleri için teşvik etmek için gerekli düzenlemeleri yapmasına olanak tanır. İnsanlar seyahatleri sırasında alışılmışın dışında gitmeye çalışırlar ve Turzz.com aracılığı ile sağlanan acenteler, sıra dışı olanı keşfetmek için en iyi seçenektir.

Sizi uzak, bozulmamış köy ve kasabalara götürür ve turistlere kendi aileleri gibi davranan yerlilerle tanışmanızı sağlar. Acente vasıtasıyla tur paketleri satın alabilir, ekonomik paketler ile pek çok yer gezebilirsiniz. Eko turlar Destinasyonları kitle turizminin kötü etkilerinden korumalı ve yerel ekonomiyi desteklemelidir.

İster bir şehir molasında İstanbul’un Bizans ve Osmanlı ihtişamını kucaklamak, ister kumsalda tembellik etmek için EFES gibi harabeler arasında dolaşarak tarihin derinliklerine dalmak ya da Pamukkale ve Kapadokya’da dünyanın en gerçeküstü manzaralarından bazılarını görmek istiyorsanız, bu ülkede, ilgi çekici yerler bolca mevcut. Aynı zamanda buralara gidebilmeniz için tur acenteleri olarak sizinleyiz.

Kapadokya Turları sayfasını ziyaret ederek Türkiye’deki tüm şehirlerden çıkışlı Kapadokya Turlarını inceleyebiliriniz.

Dünyada kayak tatili için yüzlerce alternatif var ama tur acenteleri olarak sizleri kayak tatilinizi kayak merkezlerinin çevresinde yapılan kültürel gezilerle birleştirebileceğiniz Türkiye’nin en güzel bölgelerine davet ediyoruz. Kasım ayından Mayıs ayına kadar ülkemizde kayak yapabilir ve Mayıs ayından itibaren Akdeniz kıyı şeridinin ısınan sularında yüzebilirsiniz.

Tur acentemiz uygun fiyatla ile herkese yamaçlar sunuyor. Yeni başlayanlar becerilerini geliştirmek için bebek yamaçlarının keyfini çıkarırken, profesyoneller helikopter kayağının keyfini çıkarabilir ve el değmemiş karı deneyimleyebilir.

Kayak merkezleri, kış tatilinizi kültür ve tarihle birleştirmenizi sağlayan Bursa veya Kayseri gibi tarihi öneme sahip şehirlerin yakınında yer almaktadır. Türkiye’nin en popüler kayak merkezi; Palandöken, havaalanına sadece 20 dakika uzaklıktadır. Palandöken Erzurum’da bulunmaktadır ve İstanbul’a sadece bir saatlik uçuş mesafesindedir. Kış aylarında fiyatların düşmesiyle, çok popüler bir Avrupa kayak Destinasyonuna uçmaktan tasarruf ederek, büyük otobüs grupları ve müzelerdeki kuyruklar olmadan turlarımız ile birçok yeri keşfedebilirsiniz.

Turzz.com bünyesinde bulunan tur operatörlerinin ve seyahat acentelerinin sürdürülebilirlik Kriterlerine uyarak sosyal ve çevresel etkileri yönetmelerine ve iyileştirmelerine yardımcı olan adil ve uygun maliyetli bir sistemdir.

Günümüzün eğlence gezginleri yeni deneyimler istiyor. Daha kişiselleştirilmiş seçenekler istiyorlar.  Seyahatten keyif alma ve seyahatlerini paylaşmanın her adımını geliştirmesini istiyorlar. Bizde kendimizi geliştirerek ulusal ve uluslar arası uygun fiyatlı turlara sizi davet ediyoruz.

Ülkemizde bulunan batık limanlara veya antik kentlere de dalabilirsiniz. Küçük bir kasaba olan Kaş’ın yanında, batık uçaklar ve gemiler dışında, Antiphellos antik kentinin küçük bir kısmı su altında ve üstünde sizi bekliyor.

Türkiye kıyılarının deniz yaşamı oldukça geniştir ve yunuslar, caretta carettalar, Akdeniz baraküdaları, papağan balıkları, müren, ahtapot ve kehribarlara rastlayabilirsiniz. Keşiş foklarıyla da karşılaşabilirsiniz. Türkiye’de yapacağınız mavi yolculuk ile dalışı kolaylıkla birleştirebilirsiniz. Günlük çıkışlı dalış krizlerinin yanı sıra, şnorkelle dalmak ve güvertede güneşin tadını çıkarmak için onlara katılabilirsiniz.

Geleneksel Guletler artık yazlık illerin turkuaz sularında günlük, haftalık veya aylık kiralamalarda kullanılıyor ve sizleri mürettebatlı gulet kiralayarak ülkemizin güzel sularında yelken açarak tatilin en güzeline davet ediyoruz.

Sahilleri ve yükselen dağları kapsayan bir manzara ile tarihe batmış olan ülkemiz, binlerce yıldır Avrupa ve Asya arasında bir geçiş kapısı olarak hareket etmiştir. Bir ticaret ve kültür alışverişi yeri olması, Türkiye’yi zengin çeşitlilikte bir ülke haline getirmiştir. Doğu ile Batı’nın buluştuğu nokta, kültür zenginliği ve etkilerin genişliği damgasını vurdu ve ülkenin ağız sulandıran mutfak manzarasının yanı sıra sayısız dini anıt ve arkeolojik alanda kendini gösteriyor.

Acente turlarımız sadece ülkemizle de sınırlı değil. Bulgaristan Yunanistan başta olmak üzere vize sorunu olmadan adalara tekne turları da düzenlenmektedir. Karadeniz’in ışıltılı mavileriyle buluşmak için Balkan Dağları’nın ve Rodop sıradağlarının çamlarla kaplı masiflerinden aşağı inen Bulgaristan, güneşli kumsallardan büyüleyici tarihi anlatılara, uğultulu parti kasabalarına ve arasında karla örtülü kayak merkezlerine kadar her şeyi sunuyor.

Yaz için Sofya ve Filibe’den yola çıkan yerel Bulgarların bol güneş alan favorisi Varna, Karadeniz’in kıyısındaki sıradan tatil beldenizden çok daha fazlasıdır. Uzun ve büyüleyici bir tarihi, çökmekte olan Roma hamamları ve ayrıntılı Ortodoks mimarisi ile şehir, güneş arayanların yanı sıra tarih meraklılarına ve kültür depolayanlara da hitap ediyor.

Harika seyahat fırsatları, tatil planlamasında kişisel yardım ve tercihlerinize uygun özel tasarlanmış tur paketleri için Turzz.com bünyesinde bulunan tur operatörlerinin ve seyahat acenteleri ile iletişime geçin ve içeriden ipuçları ve çeşitli tekliflerden ilham alın.

Tur ve seyahat programları şunları içerir:

·        Kültürel Gidiş-Dönüş turları Özel Gruplara Özel İlgi Turları

·        Kişiye özel güzergahlar

·        Garantili Kalkışlar

·        Şehir tatilleri

·        Balkan Yarımadası’ndaki komşu ülkelerle kombine turlar

·        Kırsal ve Eko Turizm

·        Özel Temalı Festivaller

·        Spa ve Sağlık Tatilleri

·        Plaj ve Kayak Tatilleri

·        Spor etkinlikleri

·        Teşvik gezileri

 

Turzz.com ayrıcalıklarından faydalanmak için acele edin!

Turzz.com’un Türkiye’nin her yerinden çıkışlı turları bulunmaktadır. Örneğin kullanıcılar Samsun çıkışlı turlar sayfasını incelerek bu şehirden kalkışlı turları inceleyebilirler.

Büyük arkeolojik ve tarihi turistik yerleri görmek için buradaysanız, önemli kalıntıları, anıtları ve müzeleri kalabalık ve sıra beklemeden bulacaksınız, bu da derinlemesine geziyi daha keyifli hale getirir. Türkiye’nin en ünlü harabelerinin çoğu, sadece ılıman bir kış geçiren kıyı bölgesi boyunca uzanmaktadır. Türkiye’nin iç, orta ve doğu kesimleri, kışın derinliklerinde karla kaplanır.

Özellikle iki bölge, kış harikalar diyarı manzaralarını turizmin sıcak noktalarına dönüştürdü. İnsanlar özellikle ülkenin ortasındaki Kapadokya’ya ve uzak kuzeydoğudaki Kars’a karlı kırsallarının sahnelerini çekmek için geliyorlar. Kış sporları tutkunları için Türkiye’nin kayak ve snowboard sahnesi her yıl daha da güzelleşiyor.

Rafting büyük bir adrenalin kaynağıdır ve Türkiye’nin doğusunda Rafting severleri bekleyen en uygun ikinci Rafting nehridir. Rafting, Türkiye’nin farklı bölgelerinde yapılabilir ve bu sayede her türlü güzergaha kolayca uyarlanabilir. Vadileri, kırları ve hiçbir turistin yürüyerek göremediği güzel manzarayı görmek için acentelerimiz aracılığı ile turlara katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Rafting konusunda farklı seviyelerdeki herkese yardımcı olabilecek nehirlerimiz ve rehberlerimiz var.

Bir günlük kolay Raftingden dolu dolu bir haftaya kadar ülkemizde pek çok alternatif var. En zorlu Rafting, Türkiye’nin kuzey doğusundaki kaçkar dağları içinden akan Çoruh nehrinde yapılır. Dünyanın ilk on Rafting nehri arasındadır ve genellikle dünyanın en iyi ikinci nehri olarak kabul edilir. Çoruh Nehri’nde 5 farklı zorluk Skalasında Rafting yapabilir, vadi çevresinde yer alan doğal ve tarihi güzellikleri keşfedebilirsiniz.

Dalaman nehri, üst ve alt akıntılarda iki zorluk seviyesi sunar ve bu da onu her türlü mertek için uygun hale getirir. Köprü çay nehri de Dalaman’a benziyor ama Köprü çay’ da tüm yıl boyunca Rafting yapabilirsiniz. Melen nehri İstanbul’un yakınında yer alır ve doğaçlama bir Rafting gezisi için mükemmeldir. Tarihi İstanbul gezinizi günübirlik adrenalin sağlayıcı bir aktivite ile kolaylıkla birleştirebilirsiniz.

Karadeniz’in şirin kasabalarından olan Amasra, sakin bir tatil isteyenler için ideal bir mekandır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra, kalesi, müzesi ve Cenova şatosuyla tarihi bir turlarımıza katılım gösterebilirsiniz. Kapadokya’nın gerçeküstü kayalık vadileri her fotoğrafçının hayalidir. Uçurum sırtları ve tepe sırtları, binlerce yıllık rüzgar ve su hareketinin oluşturduğu dalga benzeri kaya veya tuhaf şekilli zirvelerin dalgalanan panoramalarına ev sahipliği yapar. Manzara için yürüyüş yapmaktan hoşlanmıyorsanız, burası sıcak hava balonu gezintisi yapmak için dünyanın en iyi Destinasyonlarından biridir. Ay manzarası sizi cezbetmek için yeterli değilse, bu vadilerde, bu bölgenin önemli bir erken Hıristiyanlık bölgesi olduğu Bizans Dönemi’nin freskli kaya kiliseleri bulunur.

Ve acentelerimizin düzenlediği uygun fiyatlı günü birlik turlardan biride Topkapı sarayıdır.

İnanılmayacak kadar görkemli olan Topkapı Sarayı, sizi padişahların fantastik, zengin dünyasına götürür. Osmanlı döneminin padişahları buradan Avrupa’ya, Ortadoğu’dan Afrika’ya kadar uzanan bir imparatorluk kurmuşlardı. İç mekanlar,  gösterişli döşemeleri ve gösterişli mücevherlerle süslü dekoru ile Osmanlı’nın güç üssüne farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Çevredeki halka açık bahçeler bir zamanlar Kraliyet Mahkemesi’nin tek alanıydı, ancak şimdi halka açık ve şehrin sokaklarından sakin, yeşil bir soluklanma sağlıyor.

Türkiye’nin en ünlü doğa harikalarından biri olan Pamukkale’nin saf beyaz traverten terasları yemyeşil bir manzaranın ortasında yersiz bir kar alanı gibi görünen yokuştan aşağı iner. Travertenlerin kendileri bir Türkiye gezisinin en önemli özelliği olsa da, antik bir kaplıca kenti olan Roma Hierapolis’in geniş ve başıboş kalıntıları, bu kalsit tepenin üzerinde yer almakta ve ziyaret etmek için başka bir neden sağlamaktadır. En iyi fotoğraflar için, güneş ufukta batarken travertenler parladığında alacakaranlıkta orada bulunmak gerekir.

Bir uçurumun yüzüne inşa edilmiş çarpıcı, yalnız ortamıyla Sümela Manastırı (Meryem Ana Manastırı), Karadeniz kıyısındaki ziyaretçiler için yıldız cazibe merkezidir. Göz kamaştırıcı ve canlı fresklerle dolu kilise içleriyle bu terk edilmiş dini Kompleksin etrafında dolaşmak, Türkiye’nin kuzeydoğu bölgesine turlar ile katılacak herkes için unutulmaz ve keyif verici olacaktır.

Doğu Türkiye’nin acente ve tur grupları ile en çok ziyaret edilen cazibe merkezi olan Nemrut Dağı’nın zirvesindeki cenaze höyüğü, onu koruyan bir zamanlar mamut heykellerinin kırık kalıntılarıyla dolu. Bu tuhaf ve yalnız yer, Türkiye’nin en tuhaf arkeolojik alanlarından biridir. Uzun zamandır unutulmuş tanrıların dev taş kafaları zirveden dışarı bakıyor ve çorak dağın tepesinde ürkütücü bir atmosfer yaratıyor. Gelecek zaman gün doğumunda, böylece karanlıkta beliren heykelleri izleyebilirsiniz.

Antalya’nın hemen güneyinde, Aspendos Roma Tiyatrosu’nun ağzı açık bırakan devasa yığını, Marcus Aurelius’un saltanatının ihtişamını ve törenini kutluyor. Klasik çağ tiyatrosunun dünyada ayakta kalan en güzel örneği olarak kabul edilen tiyatro, antik çağın yıldız cazibe merkezlerinden biridir. Her ne kadar burayı ziyaret etmenin ana nedeni tiyatro olsa da yakınlardaki Antalya veya Side’den yarım günlük bir gezi yapan çoğu ziyaretçi için, tek gördükleri tiyatrodur.

Birkaç günlük seyahat turundaysanız eğer uçsuz bucaksız bir tepelik alanda keşfedilecek daha fazla kalıntı var.

Bodrum ve Fethiye’ye giden ziyaretçiler için tekne ile gezmek, haklı olarak bir numaralı aktivitedir. Ormanlarla kaplı sarp yamaçlar, küçük beyaz kumlu plajlara ev sahipliği yapan gizli koylar ve yüzlerce dağınık ada, deniz yoluyla keşfetmek için mükemmel yerlerdir.

En ünlü gezilerden biri “Mavi Yolculuk” olarak bilinir ve Fethiye’den güneye doğru, Chimaera’nın ünlü doğal Fenomenine ev sahipliği yapan OLYMPUS yakınlarında karaya çıkana kadar sahil boyunca seyahat eder.

Fethiye’den sadece kısa bir yolculuk mesafesindeki korunaklı Ölü deniz körfezi, Türkiye’nin en ünlü plajıdır ve mükemmel bir kartpostaldan düşmüş olabilecek manzarasıyla Popülaritesinin neden azalmadığını görmek kolaydır.

Bu kadar uzun bir Akdeniz sahil şeridi ile Türkiye’de her tür güneşe tapan için bir plaj var ama Patara en ünlü kumsallarından biridir. Kıyı şeridi boyunca 18 kilometre boyunca ilerleyen plaj bolca alan sunar, bu nedenle yazın en yoğun olduğu zamanlarda bile kalabalıktan uzakta sakin bir yer bulabilirsiniz.

Güneşe, kuma ve yüzmeye doyduktan sonra, kum tepelerinin arkasında dolaşın ve bir zamanlar müreffeh olan bu Likya kentinin ufalanan kalıntılarını keşfedin. Patara’ya hem Kaş’tan hem de Fethiye’den kolayca ulaşılabilirsiniz.

İster yalnız bir gezgin, bir çift, maceracı çocuklu bir aile veya arkadaşlarınızla seyahat ediyor olun, sizin için heyecan verici bir tatilimiz var. Sizin için iyi sonuç veren güzergahlar tasarlamaya kararlıyız. Turun büyük değerini korurken ve ihtiyaç duyabileceğiniz ekstralar hakkında net bilgi verirken, mümkün olduğunca tur fiyatını minimumda tutuyoruz.

Yorum yaz

0850 707 04 84
bozcaada otelleri
x