Bozcaada Ulaşım Seçenekleri – Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Bozcaada’ya ulaşım; Bozcaada’ya Çanakkale’ye bağlı Ezine ilçesinden Geyikli beldesinden saat başı kalkan feribotlarla arabalı yada arabasız ve yaz aylarında Çanakkale merkezden kalkan gezi tekneleri ile arabasız gidebilirsiniz.

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Bozcaada’ya tek ulaşım yolu Geyikli’den kalkan feribot seferleri ile gidilir. Geyikli Ezine’ye bağlı beldedir. Geyikli’ye Çanakkale Ezine yolu üzerinden aracınız ile 45 dakikada gelebilir buradan adaya geçmek için Bozcaada Geyikli feribot seferlerini kullanabilirsiniz. Yaz kış seferler düzenlenmektedir. Şehir bazlı ulaşım seçenekleri için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.
bozcaada

Arabalı Feribot Seferleri ile Bozcaada’ya Ulaşım

Bozcaada‘ya tek ulaşım ağı olan Gestaş arabalı feribot seferleri yaz aylarında her saat başı Geyikli ve Bozcaada’dan karşılıklı olarak düzenlenmektedir. Kış aylarında günde 3-5 kez değişen saatlerde düzenlemektedir. Araçla gidiş dönüş bilet fiyatı 115 TL olup yaya yolcu gidiş dönüş 11 TL’dir. Eğer adada yaşayan biri iseniz Gestcart ile indirimli yolculuk sağlayabilmek mümkündür. Güncel feribot seferleri için tıklayınız

Çanakkale’den Bozcaada’ya Deniz Yolu ile Ulaşım

Yaz aylarında Çanakkale’den Bozcaada’ya ulaşım her sabah 09:00’da Çanakkale merkezden kalkan gezi teknesi ile mümkün olup her akşam 19:00’da Bozcaada’dan kalkan aynı tekne ile geri dönüş ile ulaşım sağlanabilmektedir.Gezi teknesi ulaşım bedeli 25 TL’dir.

İstanbul-Bozcaada Ulaşım

İstanbul’dan Bozcaada’ya gitmek için öncelikle Çanakkale Boğazı’nı geçmeniz gerekmektedir. Bunun için deniz yolu ile Çanakkale’ye ulaşım için 3 farklı seçenek vardır.

 • Gelibolu – Lapseki (20 dakika)
 • Eceabat – Çanakkale (15 dakika)
 • Kilitbahir – Çanakkale (7 dakika)

Çanakkale’ye geldikten sonra Ezine yolu üzerinden Geyikli Bozcaada yol tabelalarını takiben Geyikli Yükyeri Feribot iskelesine ulaşıp buradan Gestaş arabalı feribotlarla Bozcaaada’ya yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Aracınız ile geliyorsanız iskelede araç kuyruğudan beklememek için Gestaş web sitesinden yada çağrı merkezinden online rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır.

İzmir-Bozcaada Ulaşım

İzmir’den Bozcaada’ya geliyorsanız Çanakkale’ye uğramadan Ezine-Geyikli-Bozcaada yol tabelalarını takip etmeniz gerekmektedir.

İstanbul – Bandırma İDO hızlı feribotu ile Çanakkale’ye Geçiş

İstanbul Yenikapı ve Bostancı’da yaşıyorsanız aracınız ile İdo hızlı feribotlarını veya arabasız deniz otobüslerini kullanarak Bandırma’ya gelip buradan Çanakkale asfaltı üzerinden Ezine-Geyikli iskelesine aracınız ile yaklaşık 3 saatte gelebilirsiniz.

Arabasız Bozcaada’ya Gitmek İçin;

Eğer arabanız yok ise Çanakkale Otogarı’ndan her yarım saatte bir kalkan Geyikli Koop.minibüslerine binerek yaklaşık 45 dakikada Ezine Geyikli kasabasına ulaşabilirsiniz. Çanakkale Geyikli otobüs fiyatı 20 TL’dir. Geyikli Koop. sefer saatleri için tıklayınız.

 • Bozcaada İller Arası Mesafeleri
 • İstanbul – Bozcaada 400 km,
 • Ankara – Bozcaada 710 km,
 • Bursa– Bozcaada 320 km,
 • İzmir – Bozcaada 280 km,
 • Çanakkale – Bozcaada 60 km,
 • Balıkesir – Bozcaada 195 km,
 • Bandırma – Bozcaada 213 km.
 • Otobüs ile Bozcaada’ya Ulaşım Seçenekleri; Metre, Kamil Koç, Truva Turizm, Pamukkale ve Kamil Koç firmaları Ezine Geyikli’ye seferler düzenlemektedir. Bulunduğunuz şehirdeki firmalardan kontrollerinizi sağlayabilirsiniz. Yaz aylarında otobüs firmaları Geyikli Yük İskelesi’ne uğrayıp yolcularını burada indirmektedir. İstanbul’dan Geyikli’ye 95 TL’ye Kamil Koç ile gelebilirsiniz.

Uçakla Bozcaada’ya Ulaşım

Bozcaada’ya uçakla ulaşım Çanakkale Havaalanı ile mümkündür. Türk Hava Yollları’nın İstanbul ve Ankara tarifeli seferleri ile 50 dakikada Çanakkale’ye uçakla ulaşabilirsiniz. Bozcaada’ya 56 km yakınlıktaki Çanakkale Havaalanı Çanakkale merkeze 2 kilometre yakınlıktadır. Çanakkale’ye indiğinizde servis araçları ile Çanakkale otogarına ulaşmanız mümkündür. Buradan yine Geyikli Koop. firmasına ait minibüslerle yarım saatte bir Geyikli’ye seferler düzenlenmektedir. Hava alanından taksi ile Geyikli’ye direk geçiş 45 dakika sürmektedir.

Yorum yaz

bozcaada otelleri
x