Bozcaada Göztepe

bozcaada göztepe

Bozcaada Göztepe; Bozcaada’nın  çatı noktası olan, 192 metre yükseklikte bir alandadır. Göztepe‘ye çıktığınızda adadaki bütün yükseltileri, bağları, düzlükleri, evleri, çamlıkları, rüzgar güllerini ve çevredeki ufak tefek adacıkları görmek mümkündür. Havanın açık olduğu günlerde, Gökçeaada ve onun arkasında yerini almış Semadirek Adası, Midilli Adası ve Çanakkale Boğazı da rahatça izlenebilir.

Bozcaada Göztepe’ye Nasıl Gidilir?

Göztepe’ye yürüyerek gidebildiğiniz gibi arabayla da çıkabiliyorsunuz fakat oldukça dik ve yalnızca tek arabanın geçebileceği bir yol mevcuttur. İsterseniz Göztepe’ye merkezden yürüyerek yarım saatte ulaşabilirsiniz. Yürüyerek ilerlediğinizde manzaranın üzerinizde bıraktığı etki en tepeye çıkana kadar yükselerek artmaktadır.

En tepeye çıktığınızda karşılaşacağınız tek yapı sadece bir radyolink istasyonu ancak çevrenize ve manzaraya baktığınızda sizi günbatışı ile birlikte uğurladığınız güneş selamlayacaktır.

“Bir tavsiye olarak Göztepe’deki rüzgar günün her saati oldukça fazla ve serindir. Buraya çıkmadan önce üzerinize bir şey almayı unutmayın.”

Fotoğraf : https://www.seyahatimgeldi.com/

En İyi Bozcaada Otelleri

Otel

Helvacıoğlu Butik Otel

Türk Mahallesi
Pansiyon Tipi Otel Kahvaltı Dahil Kişi Başı Fiyatı 200 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Cenk Pansiyon

Rum Mahallesi
Pansiyon Tipi Pansiyon Kahvaltı Dahil Kişi Başı Fiyatı 200 TL Sezonu Yaz