Bozcaada Hava Durumu 2020

Bozcaada hava durumu mevsimsel olarak değişmektedir. 6 günlük Bozcaada hava durumu bilgileri güncel olarak Bozcaadan.com’da paylaşılmıştır. Gezginler tarafından yaz kış ziyaret edilen Bozcaada’da hava durumu için araştırma yapıyorsanız ve yaz aylarında adadaki deniz suyu sıcaklığı ve rüzgar hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanızda fayda var.

+8
°
C
H: +
L: +
Bozcaada Island
Perşembe, 05 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini

 

Cu Ct Pz Pt Sa Ça
+11° +14° +15° +15° +16° +13°
+ +10° +13° +12° +12° +10°

 

Bozcaada İklimi

Kendine özgü iklimi ile dikkat çeken Bozcaada'da Akdeniz iklimi hakimdir.  Ada boğazın tam çıkışındadır,  bu yüzden kuzey rüzgarları özellikle kış aylarında oldukça hissedilmektedir.

Bozcaada Nem Oranı

Ada geneli yaz kış rüzgar alması sebebi ile Bozcaada'da nem oranı düşüktür. Bu yüzden üzüm yetiştiriciliğine mevsimsel olarak elverişlidir.

Bozcaada'da Rüzgar Durumu

Bozcaada rüzgar aldığı için sörf severler içinde uygundur. Bozcaada'da rüzgarın nereden estiğini iyi bilip rüzgar sörfü yada denize girmek gibi etkinlikler için tercih yapabilirisiniz. Bunun için rüzgar kuzeyden eserse güneyde, güneyden eserse kuzeyde denize girmek yada buralarda sörf yapmak sizlere tercih için yola çıkmadan yönlendirme yapacaktır.

Bozcaada Denizi Su Sıcaklığı

Bozcaada'nın en popüler plajlarından Ayazma en sıcak yaz aylarında bile buz gibi serin suyu ile dikkat çekmektedir. Türkiye'nin en soğuk denize sahip olan yer olarak bilinen Bozcaada'da deniz suyu sıcaklığı Haziran ayında 19.8 derece, Temmuz’da 22.8 derece, Ağustos’ta ise 25.8 derece olarak ölçülmektedir.

Öne Çıkan Bozcaada Otelleri

Otel

Helvacıoğlu Butik Otel

Türk Mahallesi
Pansiyon Tipi Otel Kahvaltı Dahil Kişi Başı Fiyatı 200 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Cenk Pansiyon

Rum Mahallesi
Pansiyon Tipi Pansiyon Kahvaltı Dahil Kişi Başı Fiyatı 200 TL Sezonu Yaz

Yorum yaz