Bozcaada Kurabiyesi Nerede Yenir?

Bozcaada Kurabiyesi ile meşhur tatil beldesidir. Bozcaada’da kurabiye yiyebileceğiniz, sevdiklerinize hediye olarak dönüşte Meşhur Bozcaada Kurabiyesi alabileceğiniz bir çok seçenek mevcuttur. Bunlardan en meşhur olanlar ise Çiçek Ekmek Pasta Fırını ve Veli Dede Kahvaltı fırınlarıdır.

1-Bozcaada Madamın Kurabiyesi

Bozcaada Madamın Kahvesi yanında ikram edilen nefis tereyağlı ve bademli Madamın Kurabiyesi ağzınızda parçalanan kıvamı ile Bozcaada denince akla ilk gelenlerden oluyor. Yarım kiloluk nostaljik paketi ile sevdiklerinize Bozcaada’dan hediyelik olarak ta şehrinize götürebileceğiniz bu müthiş lezzet Bozcaada‘ya gelemeyenler için yaz-kış internet ortamında da satılıyor. Sipariş vermek için tıklayın.

2- Çiçek Ekmek ve Pasta Fırını

Ekmek çeşitlerini, açma, poğaça, simit, börek, bademli baklava, tahinli çörek, sakızlı paskalya çöreği, acı badem, portakallı kurabiye çeşitlerinin yanı sıra Bozcaada Rum Mutfağına ait olan Damla Sakızlı Bademli Kurabiyeyi deneyebilirsiniz.

3-Bozcaadalı Veli Dede

Bozcaada Kurabiyesi dışında doğal koruk suyu, doğal üzüm suyu, naturel sızma zeytinyağı, erken hasat zeytinyağı, reçeller, kahvaltılık acuka ve salçalar, zeytin ezmelerinin tadına bakabilirsiniz.

En İyi Bozcaada Otelleri

Otel

Helvacıoğlu Butik Otel

Türk Mahallesi
Pansiyon Tipi Otel Kahvaltı Dahil Kişi Başı Fiyatı 200 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Cenk Pansiyon

Rum Mahallesi
Pansiyon Tipi Pansiyon Kahvaltı Dahil Kişi Başı Fiyatı 200 TL Sezonu Yaz