Bozcaada Şarap Fabrikaları

bozcaada şarap

Bozcaada şarap fabrikaları Bozcaada’nın simgelerindendir. Bozcaada’daki üzüm bağlarından toplanan envai çeşit üzümlerden şaraplar ada genelindeki fabrika ve satış noktalarında ilk elden sunulmaktadır. Bozcaada’da çok uzun yıllardır yapılan bağcılık ile şarapçılık eski bir gelenek halindedir.

Bozcaada’da 4 tane şarap fabrikası bulunuyor. 3 tanesi eski ve adanın merkezinde yer alan fabrikalarında dışında son yıllarda açılan fabrikalar merkezin dışında konumlanmış durumdadır.

bozcaada şarap satış

Bozcaada Şarap Fabrikaları Gezileri

Bozcaada’ya geldiyseniz ve şarap seviyorsanız Talay, Corvus, Amadeus şarap fabrikaların düzenlediği turlara katılabilir, şarapların yapımı hakkında bilgi sahibi olabilir ve tadım yaparak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Bozcaada Şarap Satış ve Tadım Noktaları

  • Amadeus : Cumhuriyet Mahallesi
  • Ataol : Alaybey Mahallesi Çınar Çeşme Sokak
  • Corvus : Alaybey Mahallesi
  • Gülerada : Alaybey Mahallesi
  • Talay Şarapçılık : Cumhuriyet Mahallesi Lale Sokak
  • Yunatçılar : Cumhuriyet Mahallesi Emniyet Sokak No: 3

Tenedion Winehouse

Bu butik şarap evinin önünde gençler minderlere oturup şaraplarını yudumalayabiliyorlar.  Şarapseverlerin uğramasını önerdiğim bu nokta Sağlık ocağı yanında hizmet veriyor. Sıcak soğuk şarap çeşitlerinin satıldığı Tenedion Winehouse isimli şarap evinde gündüz vakti ilkbahar günlerinde bile kalabalık bir misafir topluluğu oluyor.

TENEDİON OTEL BOZCAADA

Yorum yaz

bozcaada otelleri
x